- Štítky blogu
Dopravu našeho zboží zajišťují společnosti DPD, Toptrans a Zásilkovna.
Platit můžete kartami:

Za naši kvalitu mluví hodnocení našich zákazníků
Zboží dodáno včas, dobrá informovanost o stavu objednávky. Doporučuji.
Miroslav
Profesionální přístup. Výborná komunikace a rychlost dodání zboží. Všem doporučuji.
Jan
Dopravce část zboží poškodil a firma KaD do 2 dnů zaslala znovu nepoškozenou novou část - super . Za 2 dny jsem ji přebíral - opravdu rychlé a slušné řešení.
Tomáš
Jak udělat drenáž kolem domu
Proč vlastně řešit drenáž budovy?
Je to jednoduché – drenáž dům udržuje zespodu suchý, čímž prodlužuje jeho životnost, zvyšuje jeho hodnotu a pomáhá udržet tepelný komfort uvnitř. Statistika rovněž říká, že až 90 % všech škod, ke kterým dojde v oblasti stavebních desek apod., dojde z důvodu podmáčení.
Na obrázku níže lze vidět, jakým způsobem voda na budovy působí:
Jak tedy budovu ochránit drenážním systémem Fränkische Opti-Drän a Opti-Control
Na schématu výše je vidět drenáž budovy pomocí drenážního systému Fränkische, který patří mezi nejuznávanější na světě a který máme v nabídce. Obecně je vaším cílem vytvořit systém o spádu alespoň 0,5 % (toho se v praxi často dosahuje, lepší je cílit na cca 2-3 %) se vstupními body (právě k tomu slouží kontrolní šachty), abyste v případě zanešení celého systému nečistotami ho byli schopni propláchnout.
Drenáž budovy tak sestává z:
Obvodových drenážních perforovaných trubek
Ideální je použít drenážní tyčové trubky Opti-Drän, protože drží rovný tvar, takže se vám budou lépe spádovat a pojmou mnohem více vody než standardní žlutá či černá drenáž v balících.
Obvykle se ukládá do hloubky cca 50 – 150 cm – zde záleží na konkrétní situaci, respektive hloubce uložení základů.
Kontrolní drenážní šachet Opti-Control nebo Basic-Control. Šachta by ideálně měla být umístěna na každé změně směru, minimálně však v nejvyšší a nejnižšším místě drenážního systému!
V nejnižším místě vždy použijete šachtu Opti-Control s lapačem písku, na ostatních místech použijete Basic-Control nebo Opti-Control bez lapače písku.
Z nejnižšího místa celého systému, tedy šachty Opti-Control s lapačem písku, následně posbíranou vodu odvedete neperforovanou drenážní trubkou pryč (zde již můžete použít standardní žlutou či černou drenáž, dejte však opět pozor na dodržení spádu).
Celá situace s půdorysem budovy:
Schéma položení drenáže k odvodnění budovy
Budete-li se řídit principy výše, vybudujete funkční systém odvodnění budovy, jejíž jednotlivé komponenty mají garantovanou životnost minimálně 50 let. Použitím revizních šachet zároveň získáte možnost drenážní potrubí proplachovat tlakovým čištěním – jednoduše v nejvyšším bodu vsunete do potrubí čistící trysku a potrubí propláchnete. Do nejnižšího bodu, tedy do šachty Opti-Control s lapačem písku, se vám následně vyplaví veškeré nasbírané nečistoty, které kalovým čerpadlem jednoduše vyčerpáte. Vzhledem k tomu, že šachtu s lapačem umisťujete do nejnižšího bodu, pravděpodobně ji budete potřebovat prodloužit - pomocí prodlužovacího nástavce můžete šachtu prodloužit o 80 cm, nástavce můžete skládat na sebe a případně samozřejmě seříznout. Poklop, který sundáte ze šachty, můžete nasadit na prodloužení.
Výběr průměru trubky pro odvodnění vaší budovy
Frankische zveřejnilo i návod na výběr vhodného průměru drenážní tyčové trubky Opti-Drän, který je níže k nahlédnutí. Pro většinu situací vám plně postačí základní průměr DN 100. Zároveň ale mějte na paměti, že nejlépe vám průměr pomůže vybrat projektant.
Upozornění:
Tento návod nemůže v žádném případě nahradit projektovou dokumentaci či odbornou radu projektanta k dané situaci, která se týká vaší budovy.